Натпревар со драстичен пад на коефициентот (08.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската Лига – Куп кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Оулу и Илвес. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Оулу – Илвес – 2 @ 2.16 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Илвес беше 2.73, а вo моментов бележи пад од скоро 21% и се плаќа со квота 2.16 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*