Тикет на денот е-Спорт (07.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет ни носи нови натпревари од CS2, кои се играат на два различни турнири, односно IceBonus Series #1 и YaLLa Compass Spring 2024 Contenders.

Big Academy – Espionage – 2 @ 1.72 во 22Bet

Нè очекува пеколна битка за пласман во полуфинале на турнирот IceBonus меѓу два квалитетни тима. Espionage го освои првото место во групата Ц со две победи, додека Big Academy заврши втор во групата Б со два триумфи и еден пораз. Овие две екипи ќе се соочат за првпат во историјата, а ние очекуваме надмудрување од самиот почеток, но и победа за Espionage кој во моментов делува како постабилен тим поради резултатите на турнирот. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

Endpoint – Permitta – 1 @ 2.10 во Bet365

Endpoint, освен „црната дамка“ против Nexus (1-2), прегази сè пред себе и оствари четири победи со што се промовира како еден од главните кандидати за титулата на турнирот. Денеска против себе ја има Permitta, која не е за потценување, но двата порази во претходните денови им ги намалија шансите за повисок пласман на турнирот, иако очекуваме да се пласираат во плејофот на YaLLa Compass Spring. Ние предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.61

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*