Тикет на денот (среда, 07.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е навистина интересна. Има од сите видови натпреварувања, па веруваме дека ќе ги избереме вистинските дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Сабрикен – Мехненгладбах – Т22+ @ 1.74 во Mozzart

Екипата на Сарбрикен веќе направи неколку сензации и никој не може да каже дека се залутани во завршницата од ДФБ Купот. Тие успеаа да го елиминираат Баерн Минхен уште во второто коло, а во третото коло беа подобри од Ајнтрахт Франкфурт, освојувачот на Лига Европа. Сега за противник го имаат тимот на Менхенгладбах. Тие во последните три натпревари запишаа два порази и едно реми. Сепак тоа до некаде беше очекувано бидејќи гостуваа кај Баерн и кај Леверкузен. Овде очекуваме да постигнат најмалку два погодоци и типуваме Т22+ со квота 1.74 во Mozzart.

Нигерија – Јужна Африка – 1Х&0-2 @ 1.65 во 22Bet

Веројатно никој не очекуваше ваков дуел во полуфиналето од африканскиот куп на нации, а и малку очекуваа дека овие две селекции може да стигнат толку далеку. Нигерија досега изиграа пет натпревари и примија само еден гол и тоа на почетокот на дуелот против Екваторска Гвинеја. Јужна Африка нема ниту еден играч кој е дел од најјаките европски лиги и сепак се наоѓа помеѓу најдобрите четири во ова првенство. Започнаа со пораз од Мали, но победата над Намбија и ремито со Тунис беше доволно за пролаз понатаму. Овде ние се одлучивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.65 во 22Bet.

Нотингем Форест – Бристол Сити – 1&2+ @ 1.90 во Bet365

Шумарите освоија важен бод во Борнмут во неделата, но и понатаму се далеку од безбеден опстанок. Тие се на чекор од црвената зона, а и во последно време не играат кој знае колку импресивно. Шансата за успех им е само во овој ФА Куп. Во повторениот натпревар од 16-тина финалето го дочекуваат тимот на Бристол Сити кој е член на Чемпионшип. Тие немаат победено на последните шест натпревари, а последната победа ја запишаа против Вотфорд во 2023 година. Ние овде очекуваме Нотингем да победи и типуваме 1&2+ со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*