Тикет на денот (понеделник, 05.02.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е далеку послаба за разлика од вчера и завчера, но сепак тоа е правило за понеделник. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Рома – Каљари – 1&2+ @ 1.73 во Mozzart

Римјаните се разделија со Мурињо и отказот ќе ги чини доста скапо, но шок терапијата успеа и Вучиќ врза две победи. Славеа против тимовите каде што очекувавме да земат три бода и тоа против Верона и Салернитана. Сега во гости им доаѓаа Каљари, тимот од Сардинија кој има една победа во последните седум кола и не е чудно што на овој дуел влегуваат како дел од црвената зона. Натпреварите како овој против Каљари, Римјаните мора да ги добиваат. Наш предлoг е 1&2+ со квота 1.73 во Mozzart.

Макаби Хаифа – Макаби Тел Авив – 1 @ 2.70 во 22Bet

Двете најдобри израелски екипи се сретнуваат по трет пат во неполн месец. Првиот дуел го доби Макаби од Хаифа и тоа како гостин во Тел Авив и го нанесе првиот пораз во сезоната. Само две седмици после тоа се сретнаа во купот, а тогаш славеше екипата од Тел Авив после пеналите и стигнаа до трофеј во Тото купот. Сега играат во Хаифа и тоа е одлична шанса за актуелниот шампион дополнително да го намали заостатокот зад лидерот кој во овој момент изнесува четири бода. Не очекуваме голеада, но даваме предност на домаќините. Типуваме 1 со квота 2.70 во 22Bet.

Стеауа – Фарул – ГГ3+ @ 2.10 во Bet365

За брзо романската прва лига ќе се подели на два дела и првите шест тима ќе играат за титула, а останатите осум за опстанок. „Ѕвездите се наклонети“ кон Стеауа, тимот кој сериозно чекори кон титулата. После 23 изиграни кола имаат 11 бода повеќе од првиот пратител Клуж, а зад себе имаат четири победи во првенството со 13 постигнати голови во тој период. Фарул не може да се пофали со кој знае какви резултати и се наоѓа на 5-та позиција, но најважно е што е во зоната за плеј оф. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*