Тикет на денот е-Спорт (05.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Intel Extreme Masters Katowice 2024 е еден од главните турнири кои се играат во 2024 година во CS2, а наградниот фонд е милион долари.

Monte – Cloud9 – 2 @ 1.47 во 22Bet

Monte ќе се бори за полуфинале во Lower Bracket на групата Б, откако претходно беше совладан од GamerLegion со 0-2. Нивниот ривал Cloud9 доживеа несреќен пораз со 1-2 од MOUZ, па сигурно ќе сака гневот да го истури врз денешниот противник. Cloud9 го доби и претходниот меѓусебен дуел, а тоа е дополнителна причина зошто ќе биде фаворит во оваа пресметка. Наш предлог е 2 со коефициент 1.47 во 22Bet.

Ence – G2 Esports – 2 @ 1.40 во Bet365

Ence нема добри спомени против G2 Esports бидејќи двапати загуби минатата година, а во моментов не делува дека има квалитет да се одмазди за лошите резултати. Во прилог на G2 Esports му одат и две победи по ред поради кои доби шанса да се бори за финале во Upper Bracket на групата Б. ние предлагаме 2 со квота 1.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.05

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*