Тикет на денот е-Спорт (04.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Пред нас е богат ден со натпревари од е-Спортот, а во нашиот тикет ќе најдете два меча од A1 Gaming League Season 8 во CS2.

Arcred – FTW – 1 @ 1.72 во Bet365

Arcred сака да го почне турнирот со триумф, а пред себе го има стариот познаник и „жртва“ FTW. Претходниот дуел заврши среќно за Arcred (2-1), а сега сакаат да го повторат успехот. Пред оваа средба остварија два триумфи против ex-Team 7AM и SRK, додека FTW загуби од Rhyno Esports со 0-2 и тоа ја разниша самодовербата во нивните редови. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Alliance – Team Secret – 2 @ 2.37 во 22Bet

Alliance е во мизерна форма и има дури пет порази по ред, додека нивниот денешен ривал оствари два триумфи на претходните четири пресметки и има 50 отсто процент на успешност, па тоа и му ја дава фаворитската улога на тимот. Овие екипи досега не се соочиле, а победнички старт дефинитивно ќе им даде добар отскок кон позициите кои водат во плејофот. Ние предлагаме 2 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.07

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*