Бундеслига 20-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После неочекуваното реми на Баер против Менхенгладбах, Баерн се доближи на само два бода до лидерската позиција, па како што стојат работите, овие два тима ќе се борат за титула до самиот крај. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Германија.

Хајденхејм – Дортмунд – 2 @ 1.76 во Mozzart

Иако се дебитанти фудбалерите на Хајденхејм во Бундеслигата, тие играат одлично и не веруваме дека ќе се најдат помеѓу тимовите кои ќе се испаднат на крајот. Сега се далеку од таа ситуација, а се во серија од шест натпревари без пораз. Дортмунд е единствен тим кој има максимален учинок во 2024 година и во трите изиграни натпревари се вратија на местото кое води во ЛШ. Ние овде типуваме 2 со квота 1.76 во Mozzart.

Баерн Минхен – Менхенгладбах – ГГ3+

Баварците повторно славеа во последниот натпревар против Агусбург и на тој начин се доближија до Леверкузен на само два бода помалку бидејќи Фармацевтите не успеаа да ја затресат мрежата на Менхенгладбах. За Боуријса  тој бод има психолошка тежина, но и понатаму се далеку од зоната која води во Европа, па овој пат ќе мора да се задоволат само со навремен опстанок. Наш предлог за овој натпревар е ГГ3+ со квота 1.95 во Bet365.

Бохум – Аугсбург – ГГ

Бохум имаше одличен старт во 2024 година, но за жал го прекинаа со поразот во Дортмунд, но тоа искрено и не беше место каде што можат да се бараат бодови. Засега е се под контрола и Бохум е на 14-то место со 8 бода повеќе од Келн, тимот кој е во зоната за бараж. Опстанокот е далеку, но ако продолжат со добри партии не би требало да имаат поголеми проблеми. Аугсбург пак игра доста променливо и после победата над Менхенгладбах беа поразени од Баерн. Овде типуваме ГГ со квота 1.65 во 22Bet.

Дармштад – Леверкузен – 2&3+

Во најлош можен момент кај Дармштад доаѓа лидерот на табелата. Тие испуштија два бода на домашен терен против Менхенгладбах, па сега веруваме дека не сакаат уште еден кикс бидејќи ако се случи тоа, Баерн најверојатно ќе го преземи првото место. Домаќините се на последната позиција и досега имаат освоено само 11 бода и тоа е премалку за да бидат на сигурно. Леверкузен на овој натпревар веруваме дека ќе доминира и типуваме 2&3+ со квота 1.67 во 20Bet.

Фрајбург – Штутгарт – Х

Швабите ја започнаа годината со два последователни порази на гости, но во минатата седмица заблескаа кога најмалку се очекуваше. Тие дадоа пет гола на дуелот против Лајпциг, поточно на директниот конкурент во битката за ЛШ. Во Фрајбург нема да биде лесно, а домаќините наскоро ќе го продолжат својот пат во Европа каде што ги очекува двомеч со Ленс. Овде сметаме дека со бод ќе бидат задоволни двете екипи, па затоа типуваме Х со квота 3.67 во Mozzart.

Мајнц – Вердер – 0-2

За домаќините овој натпревар има голема важност. Мајнц е на делба на последното место со Дармштат и до крајот на сезона секој натпревар е едно мало финале. Поволна околност е што имаат и еден заостанат натпревар и веќе во среда ќе го изиграат против Унион Берлин на домашен терен. Вердер е во серија од шест натпревари без пораз, а посебно се истакнаа во претходните три натпревари. Овде сметаме дека не очекува тврд натпревар и мал број на погодоци. Типуваме 0-2 гола со квота 1.80 во Bet365.

Келн – Ајнтрахт – 1X&2+

Натпреварот помеѓу овие два ривали секогаш има „жар“. Сега е Ајнтрахт во поповолна позиција и Орлите се на врвот на табелата и се борат повторно за излез во Европа, додека Келн има само една грижа, а тоа е да го зачува статусот на прволигаш. Во моментов тие се на 16-та позиција и таа води во бараж, но до крајот има уште многу и рано е да им пресудиме. Ајнтрахт пак зеде седум бода во трите последни натпревари, а можеа и сите 9 ако не ја пропуштеа предноста од два гола во Дармштад. Овде веруваме дека домаќините ќе останат непоразени, а ние типуваме 1Х&2+ со квота 2.26 во 22Bet.

Волфсбург – Хофенхајм – 1

Ниту едните, а ниту другите немаат победа во последно време. Домаќините имаат четири натпревари без победа, а гостите дури пет. Од друга страна Волците ретко губат, а во 2024 година имаат исто толку и реми. Хофенхајм пак разочара со резултатите од последниве неколку натпревари, но имаат време за да го поправат впечатокот. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 2.10 во 20Bet.

Лајпциг – Унион Берлин – 1&2+

Со поразот во Штутгарт, Биковите останаа надвор од зоната за пласман во Лигата на шампиони што и не е толку чудно бидејќи се поразени на сите три натпревари после продолжението на сезоната. Делува дека Лајпциг е во голема криза и тоа баш пред двомечот со Реал од Мадрид во рамките на 1/8 финалето од ЛШ. Унион Берлин од друга страна беше претставник во Лигата на шампиони, но за жал не се прославија, а исто така бележат и катастрофални резултати во домашното првенство. Ние овде сметаме дека домаќините ќе стават крај на лошата серија и типуваме 1&2+ со квота 1.63 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*