Зголемени квоти за натпреварот Хајденхејм – Дортмунд

Денес започнува новата рунда во Бундеслигата, а во премиерниот натпревар за ова коло ќе се сретнат екипите на Хајденхејм и Дортмунд.

Хајденхејм е на 10-та позиција со вкупно 23 бода и учинок од 6 победи, 5 реми и 8 порази, додека Дортмунд е на 4-то место и досега собраа 36 бода преку 10 победи, 6 реми и 3 порази.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1-2 точен резултат коефициент 9 зголемен на 9.50
  • 1/1 коефициент 6.50 зголемен на 7.00

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*