Тикет на денот е-Спорт (01.02.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во тикетот од е-Спортот ќе следиме два натпревари од различни турнири. Првиот ни доаѓа од CS2, додека вториот се игра во рамки на популарната видео-игра League of Legends.

Apeks – Furia – 2 @ 1.44 во Bet365

Бразилскиот тим Furia Esports имаше резултати под очекувањата во текот на цела 2023 година, а не импресионира посебно ниту годинава и посебно болен е поразот од The MongolZ со 14-16. Тоа ги турна во Lower Bracket на Intel Extreme Masters каде што ќе се соочат против Apeks, кој го загуби дуелот во Upper Bracket од Team Spirit со 0-13 и сега ќе се обиде да го „испере“ срамот. Ниту во меѓусебни средни нема добри резултати Apeks, па најверојатно ова ќе биде крајот за нив. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во Bet365.

Dark Passage – NASR Esports – 1 @ 2.37 во 22Bet

Dark Passage заслужено е на врвот на TCL 2024 Season со две победи по исто толку одиграни натпревари, а денеска против себе го има незгодниот NASR Esports кој го загуби првиот натпревар на турнирот, но потоа се созема и славеше во претходното коло. NASR има три победи по ред во меѓусебните средби против Dark Passage, но кај нивниот ривал има поголема желба за одмазда и зацврстување на првата позиција на табелата. Ние сметаме дека ова е одлична шанса да се реваншираат за сè што се случуваше во 2023 година и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*