Натпревар со традиција (01.02.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на англиската Премиер лига се сретнуваат екипите на Вулверхемптон и Манчестер Јунајтед.

Вулверхемптон е на 11-та позиција со вкупно 29 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 5 реми и 8 порази.

Манчестер Јунајтед е на 9-то место со 32 бода и учинок од 10 победи, 2 реми и 9 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.02 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*