Натпревар со драстичен пад на коефициентот (01.02.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Дивизија 1 на Саудиска Арабија кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 16:05 се сретнуваат екипите на Хајер и Ал Араби. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, три реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и две реми.

Хајер – Ал Араби – 2 @ 1.53 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ал Араби беше 1.93, а во моментов бележи пад на коефициентот од скоро 21% и се плаќа со квота 1.53 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*