Тикет на денот (среда, 31.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Стигнавме до последниот ден од првиот месец во годината и може да кажеме дека понудата беше одлична. Исто така и денес имаме вонредно коло, заостанати натпревари итн. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Атлетико Мадрид – Рајо Валекано – 1 @ 1.50 во Mozzart

Ова е заостанат натпревар од Ла Лига. Атлетико Мадрид потфрли во трката за шампионската титула, но сепак до крајот има уште многу и рано е да им пресудиме. Нивниот противник, екипата на Рајо Валекано има само една победа во последните пет натпревари, а со оглед на нивната позиција може да кажеме дека засега се им оди според планот. Ние овде очекуваме домаќините да земат три бода и типуваме 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Ливерпул – Челзи – ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

Некогаш овој натпревар беше дерби, а сега е дискутабилно дали заслужува да го задржи тој епитет. Ливерпул е на врвот на табелата и создадоа одлична предност во однос на нивните конкуренти, додека Плавите се на 9-та позиција, но мора да ги пофалиме дека во последно време играат се подобро и подобро. Како и да е, мотивот е огромен на овој дуел, па веруваме дека головите нема да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Леувен – Генк – 2 @ 1.67 во Bet365

Леувен како што изминува времето, така го губи чекорот за пласман во плеј оф доигрувањето за Европа. Тие се на претпоследната позиција, но во последните три кола немаат пораз и запишаа една победа и две реми. Генк за разлика од нив е на горните позиции и примарна цел им е да се преселат во групата за бараж за Лигата на шампиони. Засега им оди добро, но не треба премногу да се опуштаат. Веруваме дека нема да ја прокоцкаат оваа голема шанса за три бода и типуваме 2 со квота 1.67 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*