Тикет на денот е-Спорт (31.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваат натпреварите од првото коло на YaLLa Compass Spring 2024 Contenders, со кои всушност и ќе го завршиме првиот месец од 2024 година.

Bleed – 9Ine – 1 @ 1.57 во Bet365

Bleed одигра четири натпревари оваа година, при што оствари две победи и два порази, додека пред себе денеска го има 9INE кој во јануари играше само еднаш и загуби од JANO. На овој натпревар очекуваме големо тактичко надмудрување и борба за триумф со кој победникот би направил чекор напред кон плејофот, додека поразениот ќе мора да го поправи впечатокот во второ коло. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Permitta – Espionage – 2 @ 1.70 во 22Bet

Espionage ќе се обиде да ја продолжи победничката серија на осум натпревари по ред, откако денеска ќе се соочи против Permitta. Самодовербата на играчите на Permitta ја разниша Ruby кој неочекувано славеше вчера со 13-8, додека Espionage вчера оствари дури три триумфи во еден ден и потврди дека ќе биде фаворит за овој натпревар. Ние предлагаме 2 со квота 1.70 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.66

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*