Тикет на денот е-Спорт (30.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Програмата во е-Спортот денеска е богата, а ние се потрудивме во нашиот тикет да ви ги понудиме двата најпривлечни натпревари за нас.

Mouz NXT – L&G – 1 @ 1.30 во Bet365

Mouz NXT го игра првиот меч на турнирот IceBonus Series #1 против L&G со надеж дека ќе ја прекине мини-серијата од два порази по ред (загуби од Team SoloMid и Sinners Esports). За разлика од нив, L&G оствари добар триумф против Passion UA, по што загуби од Navi Junior. Ова е нивна прва средба, а веруваме дека Mouz NXT ќе го покаже својот квалитет, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.30 во Bet365.

Endpoint – Entropiq – 2 @ 1.72 во 22Bet

Endpoint во ноември минатата година ја прекина црната серија против Entropiq и го оствари првиот триумф во меѓусебни средби. денеска овие тимови ќе се соочат по шести пат во нивната историја, а натпреварот се игра во рамки на YaLLa Compass Spring 2024 Contenders. Endpoint делува посигурно во изминатиот период затоа што оствари две победи на претходните три меча, додека Entropiq загуби на две од три средби. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.23

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*