Тикет на денот (вторник, 30.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во наредните три дена центарот на вниманието ќе биде вонредното коло од англиската Премиер лига. Сепак и покрај тоа ќе имаме можност да избереме и други натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Мароко – Јужна Африка – 1 @ 1.62 во Mozzart

И понатаму сметаме дека Мароко е главен кандидат за титула во Африканскиот куп на нации, а како и да не биде кога е репрезентација која на Мундијалот заврши на четвртото место. Во групната фаза играа колку што им беше потребно за првото место. Ја победија Танзанија, а потоа ремизираа со Конго и на крајот зедоа три бода против Замбија. Јужна Африка е далеку од некогашниот квалитет и тоа го покажува податокот дека немаат ниту еден играч кој е дел од топ 5-те лиги во Европа. Како и да е, ние овде предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.62 во Mozzart.

Лестер – Свонси – 1&3+ @ 1.80 во 22Bet

Поради обврски, Лестер и Свонси во ФА Купот го преместија нивниот првенствен натпревар. Лисиците беа успешни и го елиминираа Бирмингем со победа од 3-0, додека Свонси пак убедливо беа поразени во Борнмут. Во првенството, домаќините се во мала криза, но најважно е што и понатаму ја држат челната позиција со солидни седум бода предност. Велшаните се на 16-то место и ги немаат изгубено сите шанси за пласман во плејофот, но се сомневаме дека тоа им е приоритет. Наш предлог за овој натпревар е 1&3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Ст. Паули – Фортуна – 1 @ 1.85 во Bet365

Овие две екипи во саботата се сретнаа во првенството на германската Цвајт, а сега играат и во ¼ финалето на ДФБ Купот. Тешко е да се каже кој дуел е позначаен за двата тима. Првиот дуел е го доби екипата од Хамбург и се зацврсти на првото место на табелата, додека Фортуна остана на 5-то место со 8 бода помалку. Оваа сезона може да се случи и сензација во купот на Германија со оглед на фактот дека само три тима се од Бундеслигата, а 4 се од Цвајт. Ние предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*