Натпревар со драстичен пад на коефициентот (30.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англиската Премиер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:15 се сретнуваат екипите Астон Вила и Њукасл. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период запишаа две победи и три порази.

Астон Вила – Њукасл – 1 @ 1.85 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Астон Вила беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*