Натпревар со традиција (30.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на вонредното коло од Премиер лига ќе се сретнат екипите на Кристал Палас и Шефилд Јунајтед.

Кристал Палас е на 15-та позиција со вкупно 21 бод и учинок од 5 победи, 6 реми и 10 порази.

Шефилд Јунајтед е на дното, поточно на последната позиција со 10 бода кои ги имаат освоено преку 2 победи, 4 реми и 15 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.71 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*