Тикет на денот е-Спорт (29.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно имаме возбудливи натпревари од светот на е-Спортот, а истите ќе се играат во Dota 2 и CS2.

Sibe Team – Monte – 1 @ 1.66 во Bet365

Sibe Team ќе го одигра првиот натпревар на European Pro League Season 16 и ќе се обиде да фати приклучок кон останатите тимови. Прв ривал му е Monte кој го почна турнирот со една победа и еден пораз, па сега во третото коло ќе се обиде да се вклучи во борбата за топ-2 во групата А. Првите четири места во групата обезбедуваат пласман во нокаут-фазата, па влогот е голем и конкуренцијата е голема. Сепак, наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Alliance – Passion UA – 2 @ 3.00 во 22Bet

Аlliance доаѓа на турнирот YaLLa Compass Spring 2024 Contenders во најлош можен момент затоа што има четири порази по ред во сите конкуренции, додека нивниот ривал Passion UA може да се пофали со три победи и еден пораз на претходните четири меча. Овие екипи го играат првиот меѓусебен дуел, а дефинитивно ќе сакаат победнички да го почнат натпреварувањето, па затоа ви предлагаме 2 со квота 3.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.98

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*