Тикет на денот (понеделник, 29.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во центарот на вниманието се елиминационите борби на двата континентални шампионати, поточно на азискиот и африканскиот. Покрај нив има и редовни првенствени кола ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Катар – Палестина – 1&2+ @ 1.79 во Mozzart

Домаќините на азискиот куп се покажаа веќе во групната фаза дека ги интересира само одбраната на титулата која ја зедоа во минатиот континентален шампионат. Во меѓувреме Катар беше домаќин и на Мундијалот, но тогаш за жал не се прославија и го завршија натпреварувањето со три порази. Во првите три кола го победија Либан, Таџикистан и Кина, но за 270 минути не примија ниту гол. Палестинците пак во групната фаза изгубија од Иран на стартот, а потоа направија изненадување против ОАЕ и пласманот го завршија против Хонг Конг. Ние овде предност даваме на Катар со квота 1&2+ со квота 1.79 во Mozzart.

Зеленортска Република – Мауританија – 1 @ 1.96 во 22Bet

Зеленортската Република можеби е најпријатното изненадување после групната фаза на Африканскиот куп на нации. Земјата која има пола милион жители успеа зад себе да ги остави селекциите како Египет, Гана и Мозамбик и убедливо да се пласиран во нокаут фазата. Плавите Ајкули имаа успех и на претходните континентални турнири и беа во ¼ финале пред 11 години, а на последниот во 1/8 финале. Мауританија започна со два порази, но некако успеа да победи против Алжир и да се пласира понатаму. Ние овде предност даваме на Зеленортска Република со квота 1.96 во 22Bet.

Блекбурн – Рексам – 1&2+ @ 1.85 во Bet365

Последниот натпревар од 1/16 финалето на англискиот ФА Куп го играат второлигашот Блекбурн и Рексам, тимот од четвртата лига. Блекбурн има освојувано и во Премиер лига, но за жал тие немаат шанси да се вратат во елитата. Гостите од друга страна зад себе бележат оваа година фантастични резултати и големи се шансите да се преселат во повисок ранг. Сепак овде имаме дуел на две екипи кои доаѓаат од различен ранг, а ние предност даваме на домаќините со квота 1.85 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 6.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*