Тикет на денот е-Спорт (28.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе следиме два натпревари, односно по еден од League of Legends и CS2.

MGN Box Esports – Vikings Esports – 2 @ 2.10 во Bet365

Првиот натпревар од тикетот се игра во рамки на VCS 2024 Spring од League of Legends, а MGN Blue Esports ќе се соочи против Vikings Esports во обид да го оствари вториот триумф во групната фаза. MGN беше прегазен од GAM Esports во минатото коло, додека Vikings лесно излезе на крај против Team Flash. Иако очекуваме големо надигрување меѓу екипите, сепак наш предлог е 2 со коефициент 2.10 во Bet365.

NextUp – KZ Team – 2 @ 1.44 во 22Bet

NextUp за првпат во нивната историја ќе се соочи против KZ Team во рамки на третото коло од групата А на European Pro League Season 16. NextUp е сè поблиску до елиминација поради двата воведни порази на турнирот, додека KZ Team е втор на табелата и до крајот ќа се бори за самиот врв. Со денешната победа дефинитивно би направил чекор кон нокаут-фазата, па затоа ние ви предлагаме 2 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.02

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*