ТИП НА ДЕНОТ (28.01.2024, 20:45) ФИРЕНТИНА – ИНТЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дербито од Серија А помеѓу Фиорентина и Интер.

Фиорентина игра одлична сезона

Фиорентина игра фантастично оваа сезона и може да се каже дека е најпријатно изненадување во Серија А. Моментално се наоѓа на петто место на табелата, но со победа на овој меч ќе се врати на четвртото место. Пласман во Лига Европа е императив за овој тим, но сите во Фиренца потајно се надеваат дека оваа сезона може да се стигне до Топ 4 и пласман во Лигата на шампиони, а тоа ќе биде многу тешко. „Виолетовите“ оваа сезона имаат голем континуитет влегоа во серија на доби резултати, иако треба да се напомене дека на последните два меча освоија само еден бод. Ова ќе биде голем тест за тимот на Италијано бидејќи на гости им доаѓа најсилниот тим во лигата, па со победа на овој меч додатно ќе се подигнат самодовербата и амбициите.

Интер фаворит за Скудетото

Интер е главен фаворит за Скудетото оваа сезона и покрај промените кои ги направи во тимот ова лето, „Нероаѕурите“ доведоа адекватни засилувања и покажаа дека и оваа сезона ќе бидат едни од главните фаворити за победа. Тимот се наоѓа во одлична форма, а и атмосферата во тимот е одлична бидејќи пред неколку дена го освоија Суперкупот. Интер го загуби лидерското место, но само поради фактот што не играше минатото коло. Сега со победа повторно може да се врати на врвот, бидејќи Јувентус киксна вчера против Емполи. Ова по традиција е тешко гостување за „нероаѕурите“, но секако дека ќе одат на победа бидејќи квалитетот е на нивна страна, но и реми нема да биде лош резултат.

Очекување

Очекуваме израмнет дуел кој може да го одлучат мали детали, а веруваме дека реми би бил најочекуван резултат бидејќи ова е меч кој никој не сака да го загуби.

ТИП:

Фиорентина – Интер –X @ 3.00 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*