Тикет на денот е-Спорт (27.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два натпревари од групата А на турнирот European Pro League Season 13 кој се игра во CS2.

TSM – Mouz NXT – 2 @ 2.62 во Bet365

Sinners му ја прекина победничката серија на Mouz NXT и тоа дополнително го налути пред мечот против TSM. Нивниот денешен ривал вчера загуби од GODSENT и се очекува денеска да биде елиминиран од групата. Ова е прва нивна пресметка, а Mouz Nxt со победа би изборил барем уште еден натпревар во кој ќе се бори за пласман во нокаут-фазата. Ние предлагаме 2 со квота 2.62 во Bet365.

Godsent – Sinners – 2 @ 1.57 во 22Bet

Sinners по лошата форма и четирите порази по ред конечно го совлада Mouz Nxt и направи чекор напред на табелата, додека нивниот ривал Godsent во два дена одигра дури четири натпревари, и тоа прво славеше против Team Solo со 2-1, па загуби од Nemiga и K10 за на крајот да го реши Comedy Club. Победникот од оваа средба се пласира директно во плејофот, додека поразениот ќе си ја бара среќата во следната рунда. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.11

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*