Натпревар со драстичен пад на коефициентот (27.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од холандската Ередивизија кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:45 се сретнуваат екипите на Валвијк и Спарта Ротердам. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири порази и едно реми, додека гостите имаат за нијанса подобра учинок, поточно во истиот временски период остварија една победа, едно реми и три порази.

Валвијк – Спарта Ротедам – 1 @ 2.40 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Валвијк беше 3.10, a во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 2.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*