Натпревар со традиција (27.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:30 во рамките на германската Бундеслига се сретнуваат екипите на Леверкузен и Менхенгладбах.

Леверкузен е на лидерската позиција со вкупно 48 бода кои ги имаат освоено преку 15 победи, 3 реми и 0 порази.

Менхенгладбах е на средината на табелата со вкупно 20 бода и учинок од 5 победи, 5 реми и 8 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни натпревари играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се запишани најмалку три гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*