Натпревар со драстичен пад на коефициентот (26.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот ФА куп кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 20:45 се сретнуваат екипите на Шефилд и Ковентри. Домаќините во последните пет натпревари запишаа три победи и два порази, додека гостите имаат подобар учинок и остварија четири победи и едно реми.

Шефилд – Ковентри – 2 @ 2.05 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ковентри беше 2.50, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 2.05 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*