Натпревар со традиција (26.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на холандската втора лига ќе се сретнат екипите на Де Графшап и Венло.

Де Графшап е на 4-та позиција со вкупно 39 бода кои ги имаат освоено преку 12 победи, 3 реми и 7 порази.

Венло е на 9-то место со 33 бода и учинок од 9 победи, 6 реми и 7 порази.

Овие две екипи имаат интересна традиција во последните четири меѓусебни дуели, поточно на сите тие натпревари екипата на Венло постигнува најмалку два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

Т22+ @ 2.50 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*