Тикет на денот е-Спорт (25.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како мало освежување во нашиот тикет од е-Спортот ни доаѓаат два натпревари од TCL Winter 2024 кој се игра во рамки на League of Legends.

Fut Esports – Nasr Esports – 1 @ 1.57 во Bet365

Fut Esports го бара третиот триумф во меѓусебните пресметки со Nasr Esports, а пред оваа средба може да се пофали со четири победи едно по друго во светот на LoL, при што настрадаа Bau Esports, Easier to Run, Misa Esports и BoostGate Esports. Со победа во денешниот меч ќе се промовира како еден од главните тимови за плејофот, а со оглед на квалитетот на составот таков дострел изгледа реален во моментов. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Misa Esports – Papara SuperMassive – 2 @ 1.66 во 22Bet

Misa Esports ќе има тешка задача да ја запре совршената форма на Supermassive кој има пет победи на последните пет меча во сите конкуренции. Supermassive ги совлада Ascendance, Imu Beyond, Besiktas, Galakticos и конечно Misa Esports, па денеска го сака вториот триумф во меѓусебните средби со денешниот ривал. Ние предлагам 2 со квота 1.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.60

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*