Тикет на денот (четврток, 25.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес понудата е нешто послаба, барем кога е во прашање фудбалот, но ние немавме поголеми проблеми при составувањето на тикетот за денес. Ова е нашиот предлог.

Ројал Унион – Андерлехт – 1X&0-2 @ 2.41 во Mozzart

Градското дерби ќе се изигра во рамките на ¼ финалето од купот на Белгија. Во претходните три сезони, Ројал Унион е многу поуспешен за разлика од Андерлехт. Оваа екипа после повратокот во елитата два пати беа на чекор до титула, но на волшебен начин останаа без неа. Оваа сезона се уште поубедливи  и моментално ја имаат лидерската позиција со 8 бода повеќе од Андерлехт. Гостите немаат земено ниту бод против овој тим откако се дел од Жупиле Лигата и тоа доволно зборува за нивната спремност. Овде предност даваме на домаќините и типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.41 во Mozzart.

Борнмут – Свонси – 1/1&2+ @ 1.99 во 22Bet

Првиот натпревар од 1/16 финалето од англискиот ФА Куп ќе се игра во Борнмут. Домаќините бележат одлични резултати, но за жал таа серија ја прекинаа со пораз од Тотенхем, а потоа и од Ливерпул. Сепак на табелата воопшто не е загрижувачки со оглед на тоа што имаат 25 бода и натпревар помалку. За Свонси пак е тежок период и некогашниот член на елитата сега е далеку од Премиер лигата, а ќе се потрудат и ќе дадат се од себе за да го зачуваат и второлигашкиот статус. Наш предлог на овој натпревар е 1/1&2+ со квота 1.99 во 22Bet.

Ризе – Трабзон – ГГ3+ @ 2.18 во Bet365

После слабиот старт на првенството, поранешниот шампион на Турција, поточно екипата на Трабзон ја подобри формата и сега го држат третото место, а пред нив се Галатасарај и Фенербахче. Со оглед на тоа што Трабзон има негатива од 17 и повеќе бода, за нив ќе остане приоритет да ја задржат оваа позиција. Домаќините пак се на високот петто место и покрај фактот дека се поразени три пати во последните четири натпревари. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.18 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.45

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*