ТИП НА ДЕНОТ (25.01.2024, 12:30) ЈОРДАН – БАХРЕИН

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Азискиот Куп помеѓу Јордан и Бахреин.

Јордан не треба да се потцени

Тие кои го потценија Јордан пред почетокот на турнирот многу погрешија, а тоа го направи фаворизираната Јужна Кореја. После два одиграни натпревари Јордан има четири бода и се наоѓа на првото место во групата, па секако ќе игра во елиминациската фаза. Јордан има ист број бодови како Јужна Кореја, но подобра гол разлика, па ова коло ќе одлучи кој ќе биде лидер во групата. Во последно време Јордан има добри резултати, два пати беа четвртопласирани во Азија, а за Мундијалот во Бразил играа и бараж. Нема големи ѕвезди во тимот, освен напаѓачот на Монпеље, Ал Тамари, кој игра во фантастична форма и е прва ѕвезда во репрезентацијата. Јордан сигурно ќе сака да победи на овој меч иако нема резултатско значење.

На Бахреим му е потребно реми

Бахреин два пати беше на чекор до пласман на Светско првенство во последните години, два пати стигна до баражот, но не успеа да се пласира. Во моментов имаат три освоени бода после два меча и најверојатно ќе ја минат групната фаза, но немаат тим за да се надеваат на поголем успех. Овој меч ќе биде одличен тест за нив да проверат до каде би можеле да стигнат на турнирот. Со победа не само што ќе имаат подобар противник во елиминациите, туку значително ќе ја зголемат самодовербата. Меѓутоа, бод на овој меч ќе им гарантира пласмна во следната фаза и сигурно тоа ќе им биде главна цел и ќе бидат задоволни со реми.

Очекување

На вакви натпреварувања репрезентациите играат претпазливо и толку колку што им е потребно. На двата тима им одговара реми, па веруваме дека ќе ги поделат бодовите.

ТИП:

Јордан – Бахреин –X @ 3.05 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*