Тикет на денот е-Спорт (24.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска во светот на е-Спортот ќе гледаме два натпревари од групата Д на турнирот BLAST Premier: Spring Groups 2024.

Virtus.pro – BIG – 1 @ 1.34 во Bet365

Virtus.pro има убави спомени од претходниот меѓусебен дуел со BIG кога го совлада со 2-0, а сега сака да повтори идентичен резултат и да се избори за место во следното коло. Во прилог му оди и добрата форма, односно четири победи на претходните пет натпревари, додека BIG е во криза и славеше само еднаш на изминатите пет меча во сите конкуренции. Наш предлог е 1 со коефициент 1.34 во Bet365.

Cloud9 – Heroic – 1 @ 1.54 во 22Bet

Cloud9 е во одличен ритам и има три победи на претходните три меча, додека Heroic допрва почна да се буди од „зимски сон“ и славеше на два од изминатите три натпревари. сепак, има еден податок кој не му одговара на Heroic, а тоа е дека не можеше да најде решение против денешниот ривал на последните два дуели и загуби со по 0-2. Ќе биде возбудлив натпревар, но ние очекуваме славје во редовите на Cloud9 и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.54 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*