ТИП НА ДЕНОТ (24.01.2024, 20:30) БАЕРН МИНХЕН – УНИОН БЕРЛИН

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме заостанатиот дуел од Бундеслигата помеѓу Баерн Минхен и Унион Берлин.

Баерн нема право на кикс

Баерн е навикнат да доминира во Бундеслигата, но оваа сезона не игра според очекувањата. Зимската пауза ја дочека на второто место на табелата, а вториот дел од сезоната го отвори со пораз од Вердер на домашен терен. Во моментов заостанува цели седум бода зад лидерот Леверкузен и нема право на кикс на овој меч. Притисокот над Тухел се згоелмува, па впечатокот е дека само прашање на време е кога Баерн ќе влезе во серија на добри резултати. Тимот се засили во зимскиот преоден рок, па и понатаму останува прв фаворит за титулата. Главна цел на Баерн оваа сезона е титулата во Лигата на шампиони, но титулата во Бундеслигата е нешто што не сака да го предаде. Минатата сезона на драматичен начин стана шампион, а оваа сезона заостанува зад Леверкузен. Според квалитетот на тимот и буџетот кој го има Баерн е далеку пред сите во Бундеслигата.

Унион Берлин е далеку од тоа што беше минатата сезона

Уион Берлин минатата сезона беше најголемо изненадување во Бундеслигата и заврши во Топ 4, па избори пласман во Лигата на шампиони. Меѓутоа, се покажа дека овој тим нема искуство и квалитет за играње на два фронта, па оваа сезона бележи далеку послаби резултати. Моментално се наоѓа на 15-то место на табелата и е многу блиску до зоната за успаѓање. Поради тоа Унион до крајот на сезоната ќе се насочи кон обезбедување на опстанок и мора што поскоро да ги поправи резултатите. Според квалитетот не би требало да има проблеми да ја остварии таа цел.

Очекување

Баерн е апсолутен фаворит на овој меч и очекуваме лесно да ги освои трите бода и тоа во еден ефикасен меч.

ТИП:

Баерн Минхен – Унион Берлин –3+ @ 1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*