Тикет на денот (среда, 24.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

И денес куповите во Европа ќе бидат во центарот на вниманието. Исто така ќе се играат и натпревари во континенталните шампионати во Азија и Африка. Ова е нашиот предлог тикет.

Мајорка – Жирона – 3+ @ 2.17 во Mozzart

Нема да биде воопшто лесно за Жирона ова гостување во купот на кралот. Гостите се во фантастична форма и тоа најдобро го осети Севиља во неделата кога покрај раното водство на крајот беа поразени со резултат 5-1. Сигурно е дека Каталонците нема да се откажат ниту од купот кога веќе стигнаа до најдобрите 8. Мајорка во првенството е на 15-то место со пет бода повеќе од првиот тим под цртата, а досега во купот се снајдоа одлично. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 2.17 во Mozzart.

Лидс – Норвич – 1&3+ @ 2.02 во 22Bet

Лидс и Норвич играат однапред во 29-то коло, а причина за тоа е што Лидс веќе за викендот играа во рамките на Фа Купот. Ова може да биде исклучително интересен натпревар бидејќи два клупа се во фантастична форма. Лидс е на 4-то место на табелата, а нивната мета е втората позиција. Норвич од друга страна сака повраток во елитата, но не е примарна цел и не е задолжително. Кога овие две екипи се сретнаа во првиот дел од сезоната гледавме неверојатен натпревар и Лидс славеше со 3-2, а сега очекуваме некое слично сценарио. Наш предлог е 1&3+ со квота 2.02 во 22Bet.

Танзанија – Конго – 2 @ 1.60 во Bet365

Една од овие две екипи ќе го заврши натпреварувањето во афричкиот куп на нации после овој натпревар. Поголеми се шансите тоа да биде Танзанија која после првите две кола има еден бод, додека Конго освои два. Конго пак во првите два натпревари оствари два реми и сега има големи шанси за да стигне до нокаут фазата што би било огромен успех за оваа селекција. Според букмејкерите, Конго е фаворит и очекуваме победа за нив. Коефициентот за 2 во Bet365 изнесува 1.60.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*