Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од хрватската Супер Спорт ХНЛ лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Горица и Ријека. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, два порази и едно реми, додека гостите во истиот временски период запишаа две победи, две реми и еден пораз.

Горица – Ријека – 2 @ 1.65 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ријека беше 2.05, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.65 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*