Натпревар со традиција (24.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Лидс и Норвич.

Лидс е на 4-то место со вкупно 54 бода кои ги имаат освоено преку 16 победи, 6 реми и 6 порази.

Норвич е на 8-та позиција со вкупно 41 бод и нивниот учинок е 12 победи, 5 реми и 11 порази.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.55 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*