Тикет на денот е-Спорт (23.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска повторно ќе гледаме два натпревари од BLAST Premier: Spring Groups 2024, каде што се играат средби од групата А.

Vitality – Astralis – 1 @ 1.40 во Bet365

Vitality во полуфиналето славеше против OG со 2-0, додека Astralis оствари триумф против Falcons од 2-0. Овие екипи ќе се соочат во финалето на Upper Bracket, при што победникот ќе игра во големото финале, а поразениот ќе продолжи во Lower Bracket. Ова е нивна петта пресметка, а дури три победи има Vitality. Наш предлог е 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

OG – Falcons – 1 @ 1.50 во 22Bet

Falcons игра ужасно и се наожа во катастрофална форма со пет порази на претходните пет натпревари во сите конкуренции, односно како ја заврши 2023 година, така ја почна новата 2024. За разлика од нив OG игра постабилно, иако загуби од Vitality во претходното коло, но сега со триумф против Falcons би можел да избори место во финалето на Lower Bracket. Во прилог им одат и резултатите од меѓусебните средби, па затоа ви предлагмае 1 со квота 1.50 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*