Тикет на денот (вторник, 23.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Во тек е завршницата од групната фаза на двете континентални натпреварувања, а се играат и заостанати натпревари ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Гамбија – Камерун – 2 @ 1.65 во Mozzart

Учесникот на претходниот Мундијал, селекцијата на Камерун, се наоѓа во ситуација да мора да ја победи Гамбија за да ја помине групата. И Гамбијците имаат некои шанси, но после два порази во првите две кола тие се минимални. Сепак од нив се очекуваат добри резултати бидејќи имаат релативно млад тим. За разлика од нив, Камерун е поискусна селекција и во моментов се наоѓаат на 3-та позиција во групата Ц. Ние веруваме дека можат да земат три бода на овој дуел, па типуваме 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Хартс – Данди – 1 @ 1.75 во 22Bet

Фудбалерите на Хартс како што ја завршија 2023 година, така и ја започнаа новата. Победија во првиот натпревар против Ливингстон на гости, а пред неколку дена го елиминираа Спартанс во рамките на купот. Во домашното првенство се на третото место и сакаат да останат на таа позиција до крајот на сезоната. Данди во својот прв натпревар од 2024 година изигра во рамките на 1/16 финалето на купот и доживеаа пораз на гостувањето кај Ливингстон. Во моментов се на 7-та позиција и нивниот план е да изборат пласман во плеј оф. Наш предлог за овој натпревар 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Бордо – Валенсијан – 1&2+ @ 1.80 во Bet365

После кратката пауза поради натпревар во купот на Франција продолжува натпреварувањето во Лига 2. Бордо испадна во купот од екипата на Ница со 3-2 и заврши со настапот во најмасовното натпреварување, но прикажаа силен отпор против тимот од Азурниот брег. Нивниот ривал е екипа која е на последното место на табелата со само 11 освоени бода во 20 натпревари, па според овие информации лесно може да заклучиме дека тимот на Бордо е фаворит. Овде очекуваме победа за домаќините и најмалку два погодоци, а коефициентот за 1&2+ е 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*