Тикет на денот е-Спорт (22.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе гледаме два возбудливи натпревари од BLAST Premier: Spring Groups 2024, каде што се игра нокаут-фазата.

Natus Vincere – Complexity – 1 @ 1.66 во 22Bet

Navi влегува во натпреварот со желба за поразот од ноември минатата година, а во моментов е во одличен ритам и има три победи на претходните три натпревари, при што последната ја оствари против Virtus.pro. Ниту настапите на Complexity не треба да се потценат бидејќи играше со послаби ривали, но славеше убедливо. Победникот од оваа средба ќе се пласира во Upper Bracket финалето на групата Ц. Наш предлог е 1 со коефициент 1.66 во 22Bet.

Astralis – Falcons – 1 @ 1.72 во Bet365

Falcons во најлош можен момент игра против Astralis. Четири порази по ред се причина зошто самодовербата во составот на Falcons е ниска, а тоа се рефлектира и на натпреварите. За разлика од нив, Astralis игра во добра форма и има четири победи на претходните пет меча со што се промовира како фаворит во оваа средба и кандидат за финале во групата А. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*