Тикет на денот (понеделник, 22.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

И покрај тоа што е понеделник, денес имаме фантастични натпревари. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Гранада – Атлетико Мадрид – 2&2+ @ 2.12 во Mozzart

Победата над Јорганџиите во Купот на кралот против Реал би можела да биде пресврт на оваа сезона. Тие не можат да бидат задоволни досега бидејќи мечот со Гранада го чекаат на 5-та позиција, но имаат и два заостанати натпревари. Заостатокот со Жирона и Реал е двоцифрен, па борбата за титула не зависи само о д четата на Диего Симеоне. Гранада е моментално на претпоследната позиција и собраа само 11 бода, а победија два пати во првите 20 кола. Ние овде веруваме дека гостите ќе ги земат трите бода и типуваме 2&2+ со квота 2.12 во Mozzart.

Лестер – Ипсвич – 1 @ 1.93 во 22Bet

Сигурно е дека ниту Ипсвич ниту Лестер немаат ништо против сезоната да заврши веднаш. Во тој случај двата тима би избориле влез во Премиер лигата. Интересно е дека во минатата сезона овие две екипи не играа во Чемпионшип. Ипсвич падна на 3-та позиција, додека Лестер има седум бода повеќе и во случај на неуспех на овој натпревар ќе ја искомплицираат својата ситуација. Домаќините се издвојуваат како благи фаворити на овој натпревар, а ние очекуваме победа за нив. Коефициентот за 1 изнесува 1.93 во 22Bet.

Стеауа – УТА Арда – 1&2+ @ 1.78 во Bet365

Романците ја продолжија сезоната после месец дена пауза, а ситуацијата на табелата после есенскиот дел е најпријатна за фановите на Стеауа. Тие се лидери на табелата со 44 бода и осум бода повеќе од првиот пратител, екипата на Клуж. Сега во гости им доаѓа УТА Арда, екипата која во првиот дел беше поразена со резултат 2-1, а во моментов се наоѓаат на 12-то место на табелата. Без дилеми за овој натпревар се одлучивме да типуваме 1&2+ со квота 1.78 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.28

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*