Малери и махери на колото

Малери и Махери
Малери и Махери

Ниту денес нема да ги изоставиме најинтересните тикети од изминатиот викенд и ќе ви ги претставиме во форма на малери и махери на колото.

Малер 1

Вистинска штета. 2500 евра буквално му „побегнаа“ на овој играч. Типувано е 1 на натпреварот Милтон – Морекамб и на полувреме водеше Милтон, но на крај се случи пресврт и беа поразени. Жално.

Малер 2

Уште еден малер сличен како на претходниот. Цифрата не е толку голема, но „судбината“ е иста. Водство на полувреме, но на крај реми на дуелот Палестина – ОАЕ. Повеќе среќа нареден пат.

Малер 3

Типувано е двојна победа на дуелот помеѓу Унионистас и Барселона, но реми резултатот во првото полувреме не го „израдува“ овој играч. Штета.

Махер 1

Браво мајсторе. Овде имаме махериште и тоа храбро. Уплатил 10.000 денари на три натпревари со солидни квоти и за среќа ги погоди сите, па си доби скоро 3000 евра. Да ти се множат!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*