Тикет на денот е-Спорт (21.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет од е-Спортот ќе ни биде исполнет со два натпревари, кои ни доаѓаат од популарните видео-игри CS2 и League of Legends.

3DMax – Preasy – 1 @ 1.83 во Bet365

Овие екипи ќе се судрат во првото коло од квалификациите наPGL CS2 Major Copenhagen 2024 Europe RMR Decider Qualifier, а победникот од средбата ќе се пласира во втората фаза од натпреварувањето. Ниту едните, ниту другите не се во добра форма, односно имаат само по две победи на претходните пет натпревари. 3DMax славеше против Zero Tenacity и JANO, додека Preasy ги совлада Forze и Entropiq. Уште еден натпревар во кој ќе решаваат детали, а наш предлог е 1 со коефициент 1.83 во Bet365.

Team Whales – GAM Esports – 2 @ 2.10 во 22Bet

GAM Esports е фаворит во првото коло од VCS Spring 2024 – Group Stage против Team Whales откако го совлада на четири од претходните пет натпревари. Иако GAM победи само еднаш на претходните три меча, сепак очекуваме денеска да блесне и конечно да го покаже својот квалитет, а воедно да ја запише и првата победа во 2024 година. Ние предлагаме 2 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*