ТИП НА ДЕНОТ (21.01.2024, 20:45) ЛЕЧЕ – ЈУВЕНТУС 

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Лече и Јувентус.

Лече со голем пад на формата

Лече одлично ја отвори сезоната и го имаше најдобриот старт во поновата историја на клубот. На почетокот беше вистински хит, но јасно е дека овој тим нема квалитет за ништо повеќе. Очекувано следуваше пад на формата, но во последно време Лече влезе во серија на порази и падна на табелата. Се уште не е во опасната зона, но јасно е дека овој тим до крајот на сезоната ќе се бори за опстанок. Сега на гости им доаѓа еден од најсилните тимови во лигата и тешко дека ќе може да ја прекина серијата на порази. Лече важи за домашен тим и домашниот терен ќе биде голема предност, па сигурно нема лесно да се предаде пред фаворитот.

Јувентус сака да се искачи на врвот

Јувентус игра според очекувањата, па и покрај негирањата од Алегри сигурно главна цел оваа сезона за „бјанконерите“ ќе биде Скудетото. Серијата на победи му дадоа на тимот голема самодоверба и е второто место на табелата.  Неиграњето во Европа сигурно ќе биде голема предност за Јувентус оваа сезона, па се очекува до крај да се бори за Скудетото. Меѓутоа, „бјанконерите“ се пласираа и во полуфиналето на Купот, па се фаворити и за тој трофеј. Јувентус нема право на кикс на овој меч и со победа привремено ќе се искачи на првото место на табелета. Тикмот е во добра форма и атмосферата во тимот е одлична и е во серија на победи, па е голем фаворит на овој меч.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Јувентус и веруваме дека ќе ги освои трите бода на овој меч, иако Лече нема лесно да се предаде.

ТИП:

Лече – Јувентус – 2 @ 1.55 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*