Специјал тикет за натпреварот Жирона – Севиља

Денес во последниот термин за шпанската Ла Лига во Каталонија ќе се сретнат екипите на Жирона и Сеивља.

Жирона е најпријатното изненадување во овој шампионат и бележи фантастични резултати досега, па воопшто не е чудно што се на врвот на табелата.

За разлика од нив, Севиља има катастрофална сезона и со секое изминато коло ти е се поблиску до црвената зона, отколку до позициите кои водат во Европа.

Овде очекуваме интересен натпревар, а поради тоа составивме и специјал тикет во Bet365.

Вкупниот коефициент е 7.00, a нашиот избор е:

  • Х во прво полувреме
  • ГГ
  • Повеќе погодоци во второ полувреме

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*