Натпревар со драстичен пад на коефициентот (21.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од швајцарската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:15 се сретнуваат екипите на Ивердон и Луцерн. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, две реми и два порази, додека Луцерн во истиот временски период оствари една победа, едно реми и три порази.

Ивердон – Луцерн – 2 @ 1.95 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Луцерн беше 2.30, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.95 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*