Тикет на денот (сабота, 20.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме пред нас фантастична понуда и ќе се игра ширум Европа. Се надеваме дека ќе ја направиме вистинската комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Арсенал – Кристал Палас – 1/1 @ 1.95 во Mozzart

Арсенал после одличниот почеток, во последно време некако потфрли, па најдобар показател за тоа ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша една победа, едно реми и три порази во првенството, а во сите натпреварувања имаат серија од три последователни порази. Кристал Палас од друга страна исто така не игра кој знае колку импресивно, па тоа веруваме дека ќе му даде предност на Арсенал. Ние типуваме 1/1 со квота 1.95 во Mozzart.

Удинезе – Милан – 2 @ 1.85 во 22Bet

Тимот од Удине е многу поблиску до зоната за елиминација отколку до зоната за Европа. Иако овој тим имаше амбиции за да оствари малку поголем успех, сепак според досега прикажаното тие се далеку од целта, па за нив ќе биде оваа сезона успешна ако обезбедат навремен опстанок. Милан од друга страна е на 3-та позиција со 42 бода, а најважно за нив е што ќе се пласираат во ЛШ следната сезона, односно барем се на добар пат да го остварат тоа. Ние овде типуваме 2 со квота 1.85 во 22Bet.

Келн – Дортмунд – 2 @ 1.70 во 20Bet

Како што изминува времето, така Келн станува се посериозен кандидат за елиминација од германската Бундеслига. Овој тим досега од 17 изиграни натпревари собра 11 бода, па воопшто не е чудно што се наоѓа на претпоследната позиција на табелата. Дортмунд пак заостана во трката за титулата и ако продолжат со вакви променливи игри за нив успех ќе биде пласманот во Лигата на шампиони. Како и да е, овде Борусија не би требало да има проблеми и типуваме 2 со квота 1.70 во 20Bet.

Хераклес – Волендам – 1 @ 1.62 во Bet365

Хераклес после три последователни првенствени порази, конечно во последното коло запиша победа, па сега за момент се тргнаа од црвената зона и веруваме дека ќе дадат се од себе за да се оддалечат што повеќе. За разлика од нив, Волендам, е на дното и досега имаат освоено само 11 бода, па како што изминува времето, тие се поблиску до втората холандска лига. Ние овде очекуваме Хераклес да победи без поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.94 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*