Тикет на денот е-Спорт (19.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

European Pro League Season 14: Division 2 денеска ни нуди два натпревари во популарната видео-игра CS2.

Aurora Young Blud – Permitta – 1 @ 2.10 во Bet365

Aurora Young Blud досега доживеа само еден пораз во групната фаза, а потоа во нокаут-фазата го елиминира Zero Tenacity со 2-1. За разлика од нив Permitta има два порази по редод Big и Zero Tenacity, но денеска ќе се обиде да го поправи впечатокот. Aurora, сепак, ја има фаворитската улога и очекуваме да ја оправда затоа што игра многу постабилно во изминатиот период и загуби само од Mouz Nxt. Наш предлог е 1 со коефициент 2.10 во Bet365.

Mouz Nxt – Astralis Talent – 1 @ 1.53 во 22Bet

Двете екипи се наоѓаат во совршена форма, односно имаат четири победи на претходните четири натпревари, па нè очекува вистински спектакл во финалето на Upper Bracket, со тоа што победникот ќе се избори за место во големото финале и борба за пехарот. Единствен параметар кој му оди во прилог на Mouz Nxt се четирите победи во петте меѓусебни дуели со Astralis, па затоа ви предлагаме 1 со квота 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*