Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.01.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од англискиот Чемпионшип кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 21:00 се сретнуваат екипите на Сандерленд и Хал. Домаќините досега освоија 40 бода преку 12 победи, 4 реми и 11 порази, додека гостите во истиот временски период запишаа 39 бода преку 11 победи, 6 реми и 10 порази.

Сандерленд – Хал – 1 @ 1.80 во Mozzart

Почетната вредност за победа на Сандерленд беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 14% и се плаќа со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*