Натпревар со традиција (19.01.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на португалската Лига Португал се сретнуваат екипите на Бенфика и Боависта.

Бенфика е на 2-то место со 42 бода и учинок од 13 победи, 3 реми и 1 пораз.

Боависта е на 9-то место и досега имаат освоено 20 бода преку 5 победи, 5 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*