Зголемени квоти за натпреварот Олимпијакос – Панатенаикос

Денес од 20:00 во рамките на 1/8 финалето од грчкиот куп се сретнуваат екипите на Олимпијакос и Панатенаикос.

Првиот натпревар заврши со резултат 1-1,  па на овој дуел ниту едниот, а ниту другиот тим не влегува со предност.

Во однос на формата, Олимпијакос на последните пет натпревари запиша една победа, две реми и два порази, додека Панатенаикос во истиот временски период оствари три победи и две реми.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент 11 зголемен на 12
  • Панатенаикос да се квалификува понатаму коефициент 1.90 зголемен на 1.95

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*