Тикет на денот е-Спорт (17.01.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Нов ден кој ни носи почеток на популарниот турнир во League of Legends, Superliga Spring 2024 – Group Stage.

Barca eSports – Case eSports – 2 @ 2.20 во 22Bet

Последната средба меѓу овие тимови заврши со среќен крај (2-1) за Case Esports, а нешто идентично се очекува и денеска доколку го земеме во предвид квалитетот со кој располагаат двете екипи. Barca eSports има лоши спомени од крајот на минатата сезона, односно мечот против денешниот ривал, па по „зимскиот сон“ денеска се буди и сака да се одмазди, иако ние сметаме дека шансите за такво нешто се минимални. Наш предлог е 2 со коефициент 2.20 во 22Bet.

Rebels Gaming – Ramboot Club – 1 @ 1.44 во Bet365

Сите сакаат да ја почнат новата сезона со победа, но за такво нешто ќе мора добро да се „испотат“ во рингот. Rebels Gaming, кој имаше 4-1 во завршницата на сезоната, денеска ќе се пресмета против Ramboot Club кој ја заврши годината со две победи и три порази. Досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен дуел, па останува да видиме како ќе се однесуваат на теренот и кој ќе има подобра тактика. Ние предлагаме 1 со квота 1.44 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.16

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*