Тикет на денот (среда, 17.01.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата е скоро иста како и вчера и повторно на менито се истите натпреварувања. Ова е нашиот предлог за денес.

Жирона – Рајо Валекано – Т12+ @ 1.70 во Моzzart

Каталонците направија голем кикс со ремито против последнопласираниот тим на Алмерија во Ла Лига, но се уште се на првото место, а тоа е така бидејќи Реал Мадрид го пропушти колoто. Сепак општиот впечаток за овој тим е дека игра фантастично оваа сезона и се на многу добар пат во најмала рака за да обезбедат пласман за Лигата на шампиони. Овој пат во купот го дочекуваат тимот на Рајо Валекано, исто така член на Ла Лига. До овој дел гостите стигнаа така што во претходното коло го елиминираа тимот на Хуеска, а овој пат веруваме дека ќе биде тешко. Наш предлог е Т12+ со квота 1.70 во Mozzart.

Леувен – Антверп – 2 @ 1.70 во 22Bet

Во ¼ финалето од белгискиот куп, актуелниот шампион на оваа земја гостува кај екипата на Леувен. Досегашниот учинок во Жупиле лигата не може да ги задоволи ниту едните, а ниту другите. Домаќините после 20 изиграни кола се наоѓаат на 6-то место, поточно последното кое води во плеј оф, додека гостите се во зоната за елиминација со 16 бода, односно на 14-то место. Овде според моменталната ситуација сметаме дека Антверп е поблиску до победа и затоа типуваме 2 со квота 1.70 во 22Bet.

Блекпул – Нотингем Форест – 2 @ 1.90 во Bet365

Овде имаме натпревар кој ќе се преигра бидејќи заврши 2-2. Блекпул ќе се обиде на овој дуел да стигне до  наредната рунда, а мора да напомнеме дека во 2024 година немаат пораз и играат на три натпреварувања. Во саботата го победија Ексетер и стигнаа до 8-та позиција. Нотингем Форест откако го смени тренерот игра многу подобро, а тоа го докажаа со победата над Манчестер Јунајтед. На овој натпревар предност даваме на гостите и типуваме 2 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*